سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 1
بازدید دیروز : 65
کل بازدید : 114240
کل یادداشتها ها : 246
خبر مایه


استاد اندکی مکث کرد و صحبت‌های بچه هارا شنید و بعد ادامه داد:

برخی از آدم‌ها می گویند: وقتی کارهای دیگر یک انسان خوب باشد دیگر نماز هم نخواند ایرادی ندارد. پاسخ این آدم‌ها نیز این است: اولاً همان گونه که بدن انسان به همه ی ویتامین ‌های دیگر نیاز دارد و با خوردن یک ویتامین از ویتامین ‌های دیگر بی‌نیاز نمی شود کارهای خوب دیگر نیز نمی توانند جای نماز را پر کرده و اثر آن را داشته باشند.

ثانیاً نماز مانند آن داروی اصلی است که دکتر برای درمان مریض داده و بقیه داروهایی که در نسخه نوشته داروهای کمکی و تقویتی‌اند.

بدیهی است اگر کسی داروی اصلی را مصرف نکند و فقط ویتامین‌ها را بخورد، بیماری او درمان نخواهد شد و چه بسا بدتر نیز بشود بر اساس روایات اگر نماز مورد قبول واقع نشود بقیه اعمال انسان نیز مورد قبول واقع نخواهد شد.

درست مانند آن که به کسی بگویند شرط استخدام تو داشتن کارت پایان خدمت است و یا شرط ورود به دانشگاه داشتن مدرک دیپلم و یا قبولی در کنکور است و بدون این مدرک، وجود توانمندی‌های دیگر در انسان برای او سودی نخواهد داشت.

یادمان باشد هیچ کار خیری جای نماز را نمی‌گیرد.

 


 


آیا می دانستید؟!

 

 

رسول الله صلی الله علیه و آله فرموده اند:

«لایزال الشیطان یرعب من بنی آدم ما حافظ علی لصلوات الخمس فاذا ضیعهن یجتری علیه و أوقعه فی العظائم »  (جامع الا خبار  ص 74)

 

شیطان دائما از بنی آدم در هراس است‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مادامی که مراقب نمازهای پنج‌گانه می‌باشد : هرگاه او نماز هایش را ضایع سازد شیطان بر او جرأت یافته و او را

در گناهان بزرگ گرفتار می‌سازد.

    


  
+ حضرت امام علی ((علیه السلام)) : قیمت و ارزش هر کس به اندازه کارى است که مى تواند آن را به خوبى انجام دهد. ازنهج البلاغه امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام حکمت81


+ مــرو راهــےکه با ریگےبلغــزے مشــو بیدے کہ با بادے بلرزے تــورا قدر و تورا قیمت گـران است مـکن کارے که یک ارزن نیرزے


+ این بیان حضرت امیر است در نهج که خدا برای هر کسی سربازان گمنامی دارد، مأموران اطلاعاتی دارد؛ اما مأمور اطلاعاتی خدا در هر کسی اعضا و جوارح خود اوست، سربازان خدا در هر کسی دست و پای اوست. اگر کسی را خواست بگیرد با زبان او می‌گیرد از جای دیگر لشکرکشی نمی‌کند.


+ در وادی بی نامی نامی زخدا جویی آسان ره حق پویی آنگه که وفاخویی بیش و کم این عالم ارزانی "موران" باد ای کودک چل ساله تا کی "من" و "ما" گویی


+ سپرده ی دل! مرا با تو چه کار،فصل داشت تمام شد عمو اگر زمانه با تو نسازد تو هم نساز چو او فریب چشم هوس را به پار فروختم و رفت سپرده دل خالی و هرچه بود تمام شد عمو سید24-11-96


+ جالبـــــه بدونید که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است، باعث تحریک اعصاب شده و خاصیت آرام‌ بخشی و خواب‌ آوری دارد، اگر میخواهید همیشه شاد و خندان باشید، زعفران را فراموش نکنید !


+ روز را خورشید میسازد روزگار را ما ما را قلب زنده نگه میدارد و قلب را عشق روزگارتون پر از عطر خوش زندگی


+ پرچم زده‌اند از غم تو کوچه ‌به ‌کوچه انگار عوض کرده زمین پیرهنش را


+ خوشبختی چیزی نیست که بخواهی آن را به تملک خود درآوری ، خوشبختی کیفیت تفکر است؛ حالت روحی ست... خوشبختی ؛ وابسته به جهان درون توست!


+ اگر انسان ها می دانستند؛ فرصت با هم بودنشان چقدر محدود است... "نامحدود" یکدیگر را دوست می داشتند


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ