سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 85
بازدید دیروز : 82
کل بازدید : 117916
کل یادداشتها ها : 253
خبر مایه


استاد اندکی مکث کرد و صحبت‌های بچه هارا شنید و بعد ادامه داد:

برخی از آدم‌ها می گویند: وقتی کارهای دیگر یک انسان خوب باشد دیگر نماز هم نخواند ایرادی ندارد. پاسخ این آدم‌ها نیز این است: اولاً همان گونه که بدن انسان به همه ی ویتامین ‌های دیگر نیاز دارد و با خوردن یک ویتامین از ویتامین ‌های دیگر بی‌نیاز نمی شود کارهای خوب دیگر نیز نمی توانند جای نماز را پر کرده و اثر آن را داشته باشند.

ثانیاً نماز مانند آن داروی اصلی است که دکتر برای درمان مریض داده و بقیه داروهایی که در نسخه نوشته داروهای کمکی و تقویتی‌اند.

بدیهی است اگر کسی داروی اصلی را مصرف نکند و فقط ویتامین‌ها را بخورد، بیماری او درمان نخواهد شد و چه بسا بدتر نیز بشود بر اساس روایات اگر نماز مورد قبول واقع نشود بقیه اعمال انسان نیز مورد قبول واقع نخواهد شد.

درست مانند آن که به کسی بگویند شرط استخدام تو داشتن کارت پایان خدمت است و یا شرط ورود به دانشگاه داشتن مدرک دیپلم و یا قبولی در کنکور است و بدون این مدرک، وجود توانمندی‌های دیگر در انسان برای او سودی نخواهد داشت.

یادمان باشد هیچ کار خیری جای نماز را نمی‌گیرد.

 


 


آیا می دانستید؟!

 

 

رسول الله صلی الله علیه و آله فرموده اند:

«لایزال الشیطان یرعب من بنی آدم ما حافظ علی لصلوات الخمس فاذا ضیعهن یجتری علیه و أوقعه فی العظائم »  (جامع الا خبار  ص 74)

 

شیطان دائما از بنی آدم در هراس است‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مادامی که مراقب نمازهای پنج‌گانه می‌باشد : هرگاه او نماز هایش را ضایع سازد شیطان بر او جرأت یافته و او را

در گناهان بزرگ گرفتار می‌سازد.

    


  
+ برای رسیدن به موجودیت خویش نخست نرده های زندان مطلق گرایی،جزم اندیشی،تعصب ورزی،خوش خیالی و خودخواهی را بشکنیم. خواهیم دید رهایی در دل و جان و اندیشه سپردن به فرمان خداوند تنها مطلق عالم است.


+ #رهبر_انقلاب قدرت استکبارى امریکا هم از بین خواهد رفت ، او هم متلاشى خواهد شد ، این قدرت جهنمى ماندنى نیست ، اسرائیل هم ماندنى نیست. 1370/05/30


+ مردی که دائم ، در حضور خدا باشد و از یاد خدا غافل نشود . هرگز نمی تواند به خانواده خود ظلم کند چنین مردی ، در چشم همسران و فرزندانش ، عزیز و دوست داشتنی و با جذبه خواهد بود .


+ برای رسیدن به عزت بهترین راه ، قناعت است .سعی کنیم حرص و طمع ، نداشته باشیم به اندازه خودمان ، از دنیا بهره برداری کنیم


+ بیشعور سیاسی کیست؟ حسن رحیم پور ازغدی در توئیت خود نوشت: کسی که شعور سیاسی داشته باشد از مذاکره دوباره با آمریکا حرف نمی‌زند.


+ نقوی حسینی مخالف CFT: رئیس جمهور یک سطر بنویسد و تضمین بدهد که اگر عضو کنوانسیون شدیم مشکلات مالی و پولی ما حل می‌شود و اگر نشد مرا استیضاح کنید. ما رای می‌دهیم.


+ آرامــــــش چیست؟ نگاه به گذشته و شکر خــــــــدا، نگاه به آینده و اعتماد به خــــــدا Peace of mind can be meant as: looking back on the past and thanking God; looking ahead into the future and trusting in God.


+ حضرت امام علی ((علیه السلام)) : قیمت و ارزش هر کس به اندازه کارى است که مى تواند آن را به خوبى انجام دهد. ازنهج البلاغه امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام حکمت81


+ مــرو راهــےکه با ریگےبلغــزے مشــو بیدے کہ با بادے بلرزے تــورا قدر و تورا قیمت گـران است مـکن کارے که یک ارزن نیرزے


+ این بیان حضرت امیر است در نهج که خدا برای هر کسی سربازان گمنامی دارد، مأموران اطلاعاتی دارد؛ اما مأمور اطلاعاتی خدا در هر کسی اعضا و جوارح خود اوست، سربازان خدا در هر کسی دست و پای اوست. اگر کسی را خواست بگیرد با زبان او می‌گیرد از جای دیگر لشکرکشی نمی‌کند.


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ