سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 87
بازدید دیروز : 82
کل بازدید : 117918
کل یادداشتها ها : 253
خبر مایه


v    *توی این ماه رمضونی پیامک بارون شدیم وشدید وشدند ! چه حرفای قشنگی . حداقل یه نشونه ش اینه که فرستنده میگه دارمِت ، به یادتم. اما بجز قشنگی چی؟ فرستنده و گیرنده تونستن یه قدم به محتوای پیام نزدیک بشن! برای پیام ارزش قائلیم؟! یا اگه شماره ناشناس بود جواب میدیم، ببخشید شما؟!!!

v    * زمستون تموم شد و روسیاهی به زغال موند!

آخه واسه چی دهن کجی کردی؟!

آره خب به من چه!

ولی همشم نمیشه گفت بتو چه؟

منت سرت نمیزارم!

اصلا مال این حرفا نیستم.

اما وقتی دیدم توی ماه رمضون سیگار رو گرفتی دستت و با یه مبطِل مضرّ حال می کنی و انگار نه انگار توی محله ی مسلمونایی ! دلم بدجوری شکست ! اختیار تاوان دل شکستمو که دارم بگیرم.

خدا روشکر که منو نیازمند رفت و آمد بیهوده در شهر قانون شکنان نکردی!

همیشه گفتیم به توچه ، به من چه، به ما چه، تا زباله پیچ شدیم و انقدر پیش رفتیم تا از نو باید استحاله شویم!!

 

v    * قربونت برم خدا ! بنده ی خدا هفتاد هشتاد سالشه و نمی تونه قدم از قدم برداره ، دلش برای زیارت امام حسین لَه لَه می زنه ، و همین روزا به آرزوش می رسه ،اونوقت این تن ِ لش(خودمو میگما!!) شبای قدر زورش میومد تا مسجد محل بره!

 

v    *اصل در روابط اجتماعی بر گمان نیک به مسلموناست!

داشتم چرتکه مینداختم ، به خودم می خندیدم و زار می زدم ! چته تو؟ مفت میگی و می خوای خداو خرما هردوش مال تو باشه!! بی کم و کاست!! رو که نیست..... چرتکه نمی خواد که سرانگشتی حساب کن.

 روزه ی یه نونوا ، یه راننده تاکسی، یه کارگر بنا توی این هوای داغ یا روزه بگیرای مناطق جنوب کشور با هوای بیش از 50 درجه ، یا روزه ی سال اولی ها با روزه آدمای نازنازویی مث بنده که تا 9 می خوابم 9 میام اداره نمازظهر و عصر زیر کولر اداره می خونم و 3 خونه ام و باز....(لطفا به کارمندای زحمتکش بر نخوره ! آخه توی عبادت هیچی رو با ظواهر کار نمیشه سنجید، خودش می دونه و بس)

 

v    *آقا ما شب قدر رو نفهمیدیم چی شد و چه جوری گذشت، چکاکنیم؟ اینقده خسته دنیا بودیم که خودش بالش نرممون شد!

خسته دنیا نباشی برادر!

شیطون خستت باشه دلاور!

خودش خیلیه همینو فهمیدی!

من که نمی دونم اون شبا خسته ی چی بودم و خسته ی چی نبودم!! الانم همه چی رو سپردیم به خودش.!

اما شب بیست و هفتم ماه رمضون هم ممکنه از اون شب قشنگا باشه!

ومیگن پیامبر خدا محمد مصطفی (ص) دهه سوم ماه رمضون رو احیا می گرفتند.(از خودم نگفتم یه سری به کتابای معتبر حدیثی بزنید چیزایی دستگیرتون میشه)

 

 


  
+ برای رسیدن به موجودیت خویش نخست نرده های زندان مطلق گرایی،جزم اندیشی،تعصب ورزی،خوش خیالی و خودخواهی را بشکنیم. خواهیم دید رهایی در دل و جان و اندیشه سپردن به فرمان خداوند تنها مطلق عالم است.


+ #رهبر_انقلاب قدرت استکبارى امریکا هم از بین خواهد رفت ، او هم متلاشى خواهد شد ، این قدرت جهنمى ماندنى نیست ، اسرائیل هم ماندنى نیست. 1370/05/30


+ مردی که دائم ، در حضور خدا باشد و از یاد خدا غافل نشود . هرگز نمی تواند به خانواده خود ظلم کند چنین مردی ، در چشم همسران و فرزندانش ، عزیز و دوست داشتنی و با جذبه خواهد بود .


+ برای رسیدن به عزت بهترین راه ، قناعت است .سعی کنیم حرص و طمع ، نداشته باشیم به اندازه خودمان ، از دنیا بهره برداری کنیم


+ بیشعور سیاسی کیست؟ حسن رحیم پور ازغدی در توئیت خود نوشت: کسی که شعور سیاسی داشته باشد از مذاکره دوباره با آمریکا حرف نمی‌زند.


+ نقوی حسینی مخالف CFT: رئیس جمهور یک سطر بنویسد و تضمین بدهد که اگر عضو کنوانسیون شدیم مشکلات مالی و پولی ما حل می‌شود و اگر نشد مرا استیضاح کنید. ما رای می‌دهیم.


+ آرامــــــش چیست؟ نگاه به گذشته و شکر خــــــــدا، نگاه به آینده و اعتماد به خــــــدا Peace of mind can be meant as: looking back on the past and thanking God; looking ahead into the future and trusting in God.


+ حضرت امام علی ((علیه السلام)) : قیمت و ارزش هر کس به اندازه کارى است که مى تواند آن را به خوبى انجام دهد. ازنهج البلاغه امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام حکمت81


+ مــرو راهــےکه با ریگےبلغــزے مشــو بیدے کہ با بادے بلرزے تــورا قدر و تورا قیمت گـران است مـکن کارے که یک ارزن نیرزے


+ این بیان حضرت امیر است در نهج که خدا برای هر کسی سربازان گمنامی دارد، مأموران اطلاعاتی دارد؛ اما مأمور اطلاعاتی خدا در هر کسی اعضا و جوارح خود اوست، سربازان خدا در هر کسی دست و پای اوست. اگر کسی را خواست بگیرد با زبان او می‌گیرد از جای دیگر لشکرکشی نمی‌کند.


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ