سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 65
کل بازدید : 114246
کل یادداشتها ها : 246
خبر مایه


پ.ن:

(1) پیامبر (ص)  :الصلاة من شرایع الدین ، و فیها مرضاة الرب - عز و جل - فهی منهاج الانبیاء...نماز از سنتهای  دین ، و مایه خشنودی پروردگار و راه و روش پیامبران است . -جامع احادیث الشیعه ، ج 4، ص .22 بحار الانوار، ج ,82 ص 231

(2)امام صادق (ع) :احب الاعمال الی الله - عز وجل - الصلوة و هی اخر وصایا الأنبیاء...نماز، بهترین کارها نزد خداوند و آخرین وصیتهای پیامبران الهی  است .- میزان الحکمة ، ج 5، ص 397

(3) وَلاَ تَیْأَسُواْ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لاَ یَیْأَسُ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ.87/یوسف-و از رحمت خدا، مایوس مشوید ، زیرا تنها کافران از رحمت خدا مایوس می شوند.

(4) وَقَالَتِ الْیَهُودُ یَدُ اللّهِ مَغْلُولَةٌ غُلَّتْ أَیْدِیهِمْ وَلُعِنُواْ بِمَا قَالُواْ بَلْ یَدَاهُ مَبْسُوطَتَانِ یُنفِقُ کَیْفَ یَشَاء وَلَیَزِیدَنَّ کَثِیرًا مِّنْهُم مَّا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ طُغْیَانًا وَکُفْرًا وَأَلْقَیْنَا بَیْنَهُمُ الْعَدَاوَةَ وَالْبَغْضَاء إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ کُلَّمَا أَوْقَدُواْ نَارًا لِّلْحَرْبِ أَطْفَأَهَا اللّهُ وَیَسْعَوْنَ فِی الأَرْضِ فَسَادًا وَاللّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُفْسِدِینَ -64/مائده-

(5) مَنْ کانَ یُریدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمیعاً-10/فاطر-

(6)اقبال لاهوری:

آدم از بی بصری بندگی آدم کرد
گوهری داشت ولی نذر قباد و جم کرد
یعنی از خوی غلامی ز سگان خوار تر است
من ندیدم که سگی پیش سگی سر خم کرد

(7) در آیه اشاره به تساوی بین افراد و عدم تفاوت از نظر قوم و قبیله و نژاد و معیار برتری تقوا وجوب اصلاح بین برادران دینی برادری مومنان در دین شده است.پس از آنکه آیه "انما المومنون إِخوة" نازل شد، محمد(ص) میان مسلمانان پیمان اخوت برقرار کرد، بین ابو بکر و عمر و بین عثمان و عبد الرحمن و بین فلان تا اینکه بین تمام یارانش هر کس طبق منزلتش با دیگری پیمان اخوت بسته شد، سپس به علی بن ابی طالب گفت: تو برادر من هستی و من برادر توام.

(8) امام خمینی: در حدیث شریف کافی از حضرت رسول(ص) منقول است: المسلم من سلم المسلمون من یده و لسانه مسلمان کسی است که مسلمانان سالم باشند از دست و زبان او.

(9) شاید یکی از اسرار سوره حمد و قرائت در نماز همین باشد که با الفاظی از قبیل " نعبد " ( می پرستیم ) ، " نستعین " (کمک میجوئیم ) ، " اهدنا " ( ما را هدایت کن ) هست که یک نفر از زبان همه مومنین با خدا راز و نیاز می کند.

امام سجاد (ع) در دعای بسیار عرفانی و نورنی ابو حمزه ثمالی به حضرت پروردگار عرض می نماید : " پروردگارا مرا و پدر و مادرم را بیامرز و بر پدر و مادرم رحم کن ، همانگونه که آنها به من رحم کرده و پرورش دوران کودکی مرا به عهده گرفتند . در مقابل کارهای نیکشان نیکی نما و در مقابل کارهای ناپسند شان مغفرت فرما.

خدایا مردان و زنان مومن را بیامرز ، زنده باشند یا مرده و میان ما و ایشان به نیکی پیوند ده ، خدایا بر زنده و مرده ما ، حاضر و غایب ما ، مرد و زن ما ، بزرگ و کوچک ما ، آزاد و مملوک ما رحت فرما .  


  
+ حضرت امام علی ((علیه السلام)) : قیمت و ارزش هر کس به اندازه کارى است که مى تواند آن را به خوبى انجام دهد. ازنهج البلاغه امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام حکمت81


+ مــرو راهــےکه با ریگےبلغــزے مشــو بیدے کہ با بادے بلرزے تــورا قدر و تورا قیمت گـران است مـکن کارے که یک ارزن نیرزے


+ این بیان حضرت امیر است در نهج که خدا برای هر کسی سربازان گمنامی دارد، مأموران اطلاعاتی دارد؛ اما مأمور اطلاعاتی خدا در هر کسی اعضا و جوارح خود اوست، سربازان خدا در هر کسی دست و پای اوست. اگر کسی را خواست بگیرد با زبان او می‌گیرد از جای دیگر لشکرکشی نمی‌کند.


+ در وادی بی نامی نامی زخدا جویی آسان ره حق پویی آنگه که وفاخویی بیش و کم این عالم ارزانی "موران" باد ای کودک چل ساله تا کی "من" و "ما" گویی


+ سپرده ی دل! مرا با تو چه کار،فصل داشت تمام شد عمو اگر زمانه با تو نسازد تو هم نساز چو او فریب چشم هوس را به پار فروختم و رفت سپرده دل خالی و هرچه بود تمام شد عمو سید24-11-96


+ جالبـــــه بدونید که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است، باعث تحریک اعصاب شده و خاصیت آرام‌ بخشی و خواب‌ آوری دارد، اگر میخواهید همیشه شاد و خندان باشید، زعفران را فراموش نکنید !


+ روز را خورشید میسازد روزگار را ما ما را قلب زنده نگه میدارد و قلب را عشق روزگارتون پر از عطر خوش زندگی


+ پرچم زده‌اند از غم تو کوچه ‌به ‌کوچه انگار عوض کرده زمین پیرهنش را


+ خوشبختی چیزی نیست که بخواهی آن را به تملک خود درآوری ، خوشبختی کیفیت تفکر است؛ حالت روحی ست... خوشبختی ؛ وابسته به جهان درون توست!


+ اگر انسان ها می دانستند؛ فرصت با هم بودنشان چقدر محدود است... "نامحدود" یکدیگر را دوست می داشتند


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ